| 25. 03. 2010.

Zrinka Cvitešić kao Luna i Leon Lučev kao Amar
Ako ste mislili da je nemoguće napraviti ljubavni film s Vehabijama – prevarili ste se.
Jasmili Žbanić je to pošlo za rukom: film koji je mogao/trebao biti zanimljiva kritika vehabizma, postao je banalna pričao o mladom paru i Vehabijama koje su ih nakratko razdvojile.
Razočaranje je još veće ako se prisjetimo njezinog ranijeg ostvarenja – Grbavice, filma koji je oduševio i kritiku i publiku. Na putu je, međutim, totalni promašaj – film je nedorečen, uvredljivo površan. Žbanić kao da je htjela i vrapca u ruci i goluba na grani: htjela se dotaći bitne teme, ali se uplašila uhvatiti u koštac s njom, pa ju je, za potrebe filma, izmjestila iz konteksta i stavila u potpuno egzotično okruženje (Jablaničko jezero) kojim trenutne političke probleme Bosne i Hercegovine pokušava depolitizirati i učiniti vječnima.
| 23. 03. 2010.

Edie Falco kao Nurse Jackie
Nurse Jackie – nova je serija sa starom temom bolničkih zavrzlama. Crnohumorna poput Dr. Housa, Nurse Jackie daje uvid u pomaknut svijet medicinskog osoblja, svijet u kojem su nabolji oni koji su ovisnici o opijatima, odnosno sredstvima protiv bolova. No, Jackie nije House – ona nije vuk samotnjak, iako preferira ljude koje bi volio i legendarni doktor.
Jackie je preljubnica i ovisnica s velikim srcem. Ona je obiteljski čovjek, odnosno – žena. I dr. House i sestra Jackie su izvrsni poznavatelji ljudske psihe, s tom razlikom što Jackie odlično poznaje samu sebe. Ženama koje vjeruju da mogu biti veće frajerice od najvećih televizijskih frajera – predlažem Nurse Jackie: ženu koja je puna mana i zbog toga – naprosto neodoljiva.
Seriju su osmislile Liz Brixius, Linda Wallem te Evan Dunsky; u ulozi sestre Jackie briljira Edie Falco koju smo imali prilike gledati u Sopranosima, a redateljske se palice, između ostalih, prihvatio i Steve Buscemi. Uostalom pogledajte same, pa nam recito što mislite. (8/10)
| 28. 02. 2010.

Doris i Ivica, 2. dan snimanja
Doris Teur, Ivica Gunjača i Dinka Vuković glavni su glumci 15-minutne pilot epizode humoristične serije "Jugoistočno od razuma" koja se od petka može pogledati online na www.jior-pilotka.com
| 16. 02. 2010.
Super-8 black and white film transferred to video, silent, 2'22'', installation
One of the First Cindy Sherman's super-8 film,"Doll Clothes" has not been viewed since 1975, the year it was made. It comically crosses Duchamp's Nude Descending a Staircase with animated paper dolls in a sly, funny and clever precursor to the concerns that became signature elements in Sherman's remarkable body of photographic work.

